Editör - Ocak 2017

Editör
Pek değerli okuyucularımız, miladi yeni yılın ilk sayısıyla tekrar birlikte olmanın mutluluğuyla sizleri selamlarız. Bereket, sıhhat, ihsan, sürur, hidayet, mağfiret ve selamet sizinle olsun.
Bismihi Teâla…

Fettah ismiyle, avuçlarımızdan yükselen dualara menziline ulaştırıcı yollar açan, yürekten yüreğe ve coğrafyalardan coğrafyalara eriştirici kapılar açan Galip olan Allah’a (cc) Hamd ederiz. Manevi ve maddi fetihlerin kılavuz fatihi Muhammed Efendimize salat ve selam olsun. Ve selam olsun, tarihten bugüne malları ve canlarıyla fetihler gerçekleştiren tüm İslam fatihlerine…

Pek değerli okuyucularımız, miladi yeni yılın ilk sayısıyla tekrar birlikte olmanın mutluluğuyla sizleri selamlarız. Bereket, sıhhat, ihsan, sürur, hidayet, mağfiret ve selamet sizinle olsun.
    
Ocak ayına girerken, kışın soğukluğunu ve acısını da iliklerimizde hissediyoruz. Bir yandan İslam Coğrafyasında özellikle Arakan ve Halep’te yaşadığımız acılar, öte yandan bu ayda aramızdan ayrılan Rehber’lerimizin hasreti… Rabbim Havd-ı Kevser başında bizleri kavuştursun (inşallah).

Bu ay ki Başyazı’da; “Bazı söylemlerimizin gereğini yerine getirme anlamında yapımız ve imkânlarımız elvermese bile en azından çocuklarımızın, okuyucularımızın ve sevdiklerimizin, hatta bizden sonra gelecek nesillerin düşüncelerinde ve zihinlerinde bu konuda bir hassasiyetin oluşmasını ve bu hayırlı düşünce ve niyetle hayır sahibi olmalarını istiyor ve rabbimizden diliyoruz.” Denilerek İslam’da Vahdet konusunun ehemmiyet ve önemine değinilmiş.
    
Mekke’nin fethinin sene-i devriyesi vesilesi ile “Ayın Konusu” olarak İslam’da Fetih hususunu işledik. Abdulkadir Turan, Mehmet Şenlik, Siracettin Aslan, Abdulkuddüs Yalçın ve Mehmet Selim Sabaz Hoca’larımızın kalemlerinden, farklı zaviyelerden fethi okuyacaksınız. Yusuf Akyüz irfan damlayan kalemiyle “Bu Da Gelir, Bu Da Geçer” başlığıyla naif bir yazı ele almış. Mehmet Said Çimen, bu ay sahabeden Hz. Ebu Bekr’in (RA) hayatını işlemiş.
    
Sizleri diğer yazarlarımız ve Derginizle baş başa bırakırken bir sonra ki sayımızla buluşuncaya dek selamette kalın. Allah’a (cc) emanet olun…

Editör / İnzar Dergisi – Ocak 2017 (148. Sayı)

    
 
02-01-2017 0 Yorum

Yıldız imi (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.