Editör - Ocak 2016

Editör
Bu ay dosya konusu olarak dergimizin geçtiğimiz ay başyazıya taşıdığı “Son Nefese Kadar Allah’a Kulluk” konusu üzerine yoğunlaştık. Gerek yazar kardeşlerimiz gerekse de röportajımızı bu konu üzerine yoğunlaştırdık.
Rabbimize hamd ediyoruz. O, din olarak sadece İslâm’a razı olmuş ve dinimizi kemale erdirmiştir. Onun Resulü Muhammed Mustafa’ya sonsuz salat ve selam olsun. O Resul ki harici olan şeylere karşı bizi uyarmış, duyarlılık kazanmamızı sağlamıştır. Aynı şekilde Hz. Resulullah’ın Âl ve Ashabına da salat ve selam olsun. Aynı şekilde Hz. Resulullah’ın yoluna tabi olan kıyamete kadar gelecek olan tüm mümin ve müminelere de selam olsun.

“Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.” (Zâriyât / 56) Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Azimuşşan’da biz kullarına dünyaya gönderilme amacını berrak bir şekilde açıklamıştır. Hal böyleyken Allah’a kul olma veya Allah’ın yeryüzündeki halifesi olma noktasında kimsenin kimseden bir önceliği yoktur. Kim olursak olalım, hangi millete, hangi soya, hangi aşirete veya hangi kökene sahip olursak olalım; erkeğiyle, kadınıyla, yaşlısıyla ve genciyle son nefesimize kadar Rabbimizin bizden isteği, Rabbimizin rızasına nail olacak şekilde kulluğumuzu ifa etmekle mükellefiz.

Bu ay dosya konusu olarak dergimizin geçtiğimiz ay başyazıya taşıdığı “Son Nefese Kadar Allah’a Kulluk” konusu üzerine yoğunlaştık. Gerek yazar kardeşlerimiz gerekse de röportajımızı bu konu üzerine yoğunlaştırdık. Malumunuz İslâmî sorumluluğumuz hangi makam ya da mevkide bulunursak bulunalım değişmez bir gerçektir. Rabbimizin bize bahşettiği son nefesimize kadar ömrümüzü şeytan ve şeytanın dostlarını sevindirecek fiillerden uzak durarak, Rahman’ın rızasına ulaşma gayretiyle geçirelim..

Her günümüzün bir önceki günden, kalan ömrümüzün geçen ömürden daha bereketli, daha hayırlı olması noktasında çabamızı elden bırakmayalım.

Sizleri dergimiz ile baş başa bırakırken; dualarınızda tüm dünya Müslümanlarını/mazlumlarını unutmamanızı ve Müslümanların çalışmalarının selamete ulaşması için var gücünüzle bu hizmetlere katkı sağlamanızı umuyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Editör / İnzat Dergisi - Ocak 2016 (136. Sayı)
 
11-01-2016 0 Yorum

Yıldız imi (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.