Editör - Kasım 2016

Editör
Değerli, İnzar Dergisi abonesi ve okurları, Kasım ayı sayısı ile sizinle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman; akışına bend vurulamayan dere gibidir, ne mutlu bu hızlı akışın savurmalarına kapılmayanlara! Dergimizin de içinde bulunduğu Doğru Medya Grubu’na yönelik olarak kirli odakların taşeronlarınca bir saldırıda bulunuldu. Bu saldırıda kardeşlerimize bir şey olmamış olması tesellimizdir. Olaydan haberdar olan pek çok okurumuz gerek yerimizi ziyaret ederek ve gerekse de arayarak yanımızda bulundu ve geçmiş olsun dileklerini sundu.
Bismihi Tealâ…    

Yerin, göklerin ve ikisi arasındakilerin gizlerini bilen Habir olan Allah’a(cc) ve tüm gaybleri bilen Allame’l Guyub Şan’ı Yüce olan Allah’a(cc) hamd ederiz! Rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya, âline, ashabına ve takipçisi davetçilere salat u selam olsun.

Değerli, İnzar Dergisi abonesi ve okurları, Kasım ayı sayısı ile sizinle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman; akışına bend vurulamayan dere gibidir, ne mutlu bu hızlı akışın savurmalarına kapılmayanlara! Dergimizin de içinde bulunduğu Doğru Medya Grubu’na yönelik olarak kirli odakların taşeronlarınca bir saldırıda bulunuldu. Bu saldırıda kardeşlerimize bir şey olmamış olması tesellimizdir. Olaydan haberdar olan pek çok okurumuz gerek yerimizi ziyaret ederek ve gerekse de arayarak yanımızda bulundu ve geçmiş olsun dileklerini sundu. Siz değerli okurlarımıza teşekkür ediyoruz, sizlerden aldığımız destekle vasat İslami çizgimize daha bir gayretle sarılacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

İttihad’ül Ulema(Âlimler ve Medreseler Birliği)’nin 22-23 Ekim’de Diyarbakır’da Türkiye, İran, Irak ve Suriye Kürdistan’ından yüzlerce âlimin iştirakiyle gerçekleştirdiği 2’nci Kürdistan Âlimler Buluşması’nın sonuç bildirgesini derginizde bulacaksınız.

Başyazımızda ‘Din Nasihat’tır başlığı altında “Müslümanlar İslami çalışmalara katılmaya karar verdikleri zaman kendi alışkanlıklarından ve kendine has kavramlardan vazgeçip çatısı altında çalıştığı yapının bilinci ve kavramlarıyla konuşmak ve buna uygun hareket etmek durumundadır. Cemaatin rahmet oluşunun dışa yansımasının ilk adımı da bu davranış biçiminin değişmesinde yatmaktadır.”  denilerek davetin önemi ve davetçinin nasıl hareket etmesi gerektiği üzerinde durduk.

Bu ay konu olarak “Gayba İman”ı ele aldık. Şüphesiz gayba iman ile insanın varlığı bir anlam ifade eder. Aksi takdirde gaybı inkâr eden kişi yaşarken bile ölümü, yok oluşu, âdemi ve hiçliği tercih eden bir ölüden farksızdır. Gaybı inkâr, insanı fenaya mahkûm eden büyük bir bedbahtlıktır. Gayba iman eden kişi ise fani hayatını ebedi hayata tebdil eden bir bahtiyardır. Mehmet Zeki Ergin, Mehmet Şenlik, A. Kadir Turan ve Siracettin Aslan Hocalarımızın ayın konusu olan “Gayba İman” hakkındaki farklı izahatlarını bulacaksınız. Yusuf Akyüz Hoca’mızın zindanı dirilerin kabrine benzettiği yazısında bir Yusufî’nin tefekkür dünyasının güzel örnekleriyle buluşacak ve farklı duygu akışlarının dalgalarına kapılacaksınız. A.Hakim Sonkaya “Hikmet Kâseleri”nde Kur’an’a nasıl yaklaşılması gerektiğini farklı tarzıyla ele almış.

Değerli okurlarımız, sizleri dergimizle baş başa bırakırken Aralık ayı sayısında buluşmak(inşallah) dileğiyle Allah’a(cc) emanet olunuz...

Editör / İnzar Dergisi – Kasım 2016 (146. Sayı)

 
02-11-2016 0 Yorum

Yıldız imi (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.