Editör - Haziran 2016

Editör
Değerli okuyucu ve gönüldaşlar, değerli İnzar Dergisi sevenleri, tekrardan dolu dolu bir sayıyla sizlerle buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Ramazan ayına girmiş bulunmamız sebebiyle dergimizin bu ay ki konusunu zekât ve infaka ayırdık.
Bismihi Teâlâ

Allah (cc)’a hamd ediyoruz. Her halimizde… İçimizden, davamızın hakkaniyetine delil şahitler edindiği zaman da; düşmanlarımızı zelil, Müslümanları ise aziz kıldığı zaman da… Bize Ramazan gibi bereketli zamanlar hibe ettiği zaman da; sıkıntı dolu saniyelerden müteşekkil musibetlerle bizleri imtihan ettiği zaman da…

Allah (cc)’a hamd ediyoruz. Efendimiz Muhammed Mustafa’ya salat ve selam ediyoruz. Şehadet okulunun üstadları olan Ehl-i Beytine ve Kutlu Ashabına da selam ediyoruz.

Başta bu kutlu dava için canlarını ortaya koyan şehidler olmak üzere, kıyamete kadar gelecek bu kutlu yolun takipçilerine de selam olsun.

Değerli okuyucu ve gönüldaşlar, değerli İnzar Dergisi sevenleri, tekrardan dolu dolu bir sayıyla sizlerle buluşmanın sevincini yaşıyoruz.

Ramazan ayına girmiş bulunmamız sebebiyle dergimizin bu ay ki konusunu zekât ve infaka ayırdık. Derginin konusu çerçevesinde makalelerini ele alan; A. Kadir Turan, Abdulkuddüs Yalçın, Mehmet Said Çimen ve Mehmet Şenlik hocalarımızdan istifade edeceğinizi umuyoruz. Hâkeza, bu ay ki konu hakkında değerli Mustafa Çelik hoca ile yaptığımız güzel röportajı dergimizde göreceksiniz. Daha önce yer verdiğimiz “Sorularla Fıkıh” köşemize siz okuyucularımızın talebi üzerine tekrar başladık. Diyarbakır Dürümlü’de yaşanan vahşi katliamı, Mehmet Gülsever’in edebi kaleminden okurken tüyleriniz diken diken olacak. Hamdullah Yıldız hocanın kaleme aldığı kısa ama hoş hikâyeyi okurken bir yandan tebessüm ederken öte yandan bir hisse kapacağız. “Başyazı”ımızda, pek çok yerde yoğun katılımlarla ve coşkuyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliklerinde emek sarf edenler ve katkıda bulunanlar tebrik edilmiş. Ayrıca vâsıl olduğumuz Ramazan ayını layıkıyla idrâk edebilmemiz için tavsiyelerde bulunulmuş. Sizi derginiz ve içerdiği birbirinden güzel diğer yazılarıyla baş başa bırakırken, Ramazan ayının bereketinden müstefid olmayı Rabbimizden niyâz ediyoruz. Bir sonra ki sayıda buluşmak üzere Allah’a (cc) emanet olunuz.

Editör / İnzar Dergisi – Haziran 2016 (141. Sayı)
 
11-06-2016 0 Yorum

Yıldız imi (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.