Editör - Ağustos 2016

Editör
Bu sayımızda; mevsiminin yaklaşması vesilesi ile Hac konusunu işledik. Abdulhakim Sonkaya Hoca’mız, özgün yorumları ve latif duygularıyla hac kavramlarını ele aldı.
Kadir-i Mutlak ve Hafız-ı Mutlak olan Şanı Yüce Rabbimize hamd olsun. Ki, O; atamız İbrahim’i(AS) ateşin yakıcılığından esenliğe, Musa’yı(AS) deniz ve Firavun cenderesinin arasından kurtuluşa, Yusuf’u (AS) zindanın kesafetinden Mısır’ın azizliğine, Yunus’u(AS) denizin ve balığın karnının karanlığından karanın selametine ve Muhammed Mustafa’yı(SAV) iftira, eziyet, boykot, suikast girişimleri ile Taif’teki sıkıntılardan Medine’nin emniyetine eriştirdi.

Hayat Rehberimiz Hz. Resulallah’a(SAV) salat u selam olsun! O’nun(SAV) yolunun takipçilerine ve siz değerli okuyucularımıza da selam olsun!

Sayın okuyucularımız, Ağustos ayı sayımızla tekrar sizinle buluşmuş bulunmaktayız. Malumunuz, memleketimiz ve halkımız çok tehlikeli bir darbe girişimi ile sarsıldı. Neyse ki, Allah’ın nusreti ile bunu atlatabildik. Şüphesiz memleketimizde pek çok darbe gerçekleşti. Her darbeden sonra yönetimi gasp eden Batı uşağı zinde güçlerin zulmünü en çok mütedeyyin halkımız hissetti. Bundan dolayıdır ki, halkımızın ekseriyeti mütedeyyin evlatlarının öncülüğünde ilk andan itibaren Milletin İradesi ve Hakk’ın Rızası için, tarihe geçecek bir kahramanlık, fedakârlık ve cesaretle meydanlara çıktı. Ve bu zalim darbe girişimini elhamdülillah hezimete uğrattı. Bununla birlikte ‘Demokrasi Şehidi’ gibi söylemlerle İslâmî kavramların içinin boşaltılması ve laçkalaştırılması kesinlikle Milletin içine sinmemektedir. Çünkü; halkı sokaklara döken, din, millet, gayret, namus ve iman duygularıdır. Rabbimiz, tekrar böylesi badireler yaşatmasın. Lâkin tekrar yaşanmaması için, ötelemeksizin darbe eseri olan Anayasa ve sistem değişikliği gerçekleştirilmelidir.

Bu sayımızda; mevsiminin yaklaşması vesilesi ile Hac konusunu işledik. Abdulhakim Sonkaya Hoca’mız, özgün yorumları ve latif duygularıyla hac kavramlarını ele aldı. Hâkeza, Abdulkadir Turan, Mehmet Şenlik, Mehmed Göktaş ve Siracettin Aslan hocalarımızın konuyla ilgili yazılarını göreceksiniz. Abdulkuddüs Yalçın hocamız ‘Kurban’ konusunu nasslar ışığında yazdı. Ayrıca istifade edeceğinizi ümit ettiğimiz diğer yazarlarımızın yazılarını da bu sayımızda bulacaksınız. Şimdiden Hacc’a niyetlenmiş tüm hacılarımızın Hacc’ının mebrur ve makbul olmasını Yüce Allah(cc)tan niyâz ederiz.

Bu sayımızda, Başyazı olarak ‘Ameli Yozlaşmaya Dikkat’ başlığını kullandık. Çünkü, “Müslüman bir toplumun İslami bilinç ve duyarlılığını yitirmesi, o toplumun çürümüşlüğünün göstergesidir. İslam’ın yasakladığı ve haram kıldığı ameller Müslüman bir toplumda ciddi tepkilerle karşılık bulmadan işleniyorsa ve orada yaşayan Müslümanlar bunları normal ve sıradan işler gibi görmeye başlamışsa, büyük felaket başlamış demektir”

Değerli okuyucularımız, sizleri derginiz ‘İNZAR’ ile baş başa bırakıyor, bir sonraki sayıda buluşmak temennisiyle Allah’a(cc) emanet ediyoruz…

İnzar Dergisi / Ağustos 2016 (143. Sayı)
 
01-08-2016 0 Yorum

Yıldız imi (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.