• İnzar Dergisi - Eylül 2017
  • İnzar Dergisi - Ağustos 2017
  • İnzar Dergisi - Temmuz 2017
  • İnzar Dergisi - Haziran 2017
  • İnzar Dergisi - Mayıs 2017
  • İnzar Dergisi - Nisan 2017
  • İnzar Dergisi - Mart 2017
  • İnzar Dergisi - Şubat 2017
  • İnzar Dergisi - Ocak 2017
  • İnzar Dergisi - Aralık 2016

Mehmet Sait Çimen

Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 4

“Ey insanlar! Sahip olduğunuz sırları ıslah ediniz ki dışınız da ıslah olsun! Ahiretiniz için çalışınız ki, dünya işinizi halledesiniz! Biliniz ki, Adem`den bu yana hiçbir insan yoktur ki babası ölmüş olmasın! Kim cennet yoluna girmek isterse cemaatleşsin, cemaatten ayrılmasın! Çünkü şeytan, yalnız olanın arkadaşıdır. Hiç biriniz size yabancı olan –namahrem- bir kadınla yalnız kalmasın Çünkü şeytan onların üçüncüsü olur. Kim Allah yolunda güzel ameller yapılınca sevinir ve Allah`ın istemediği hareketler yapılınca da üzülürse, işte mü`min olan, odur.”

23-09-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 3

“Muhammed kimin ilâhı ise, bilsin ki O vefat etmiştir. Allah ise, Hayy`dir ve hiç ölmez! Ey Kureyş cemaati! Sizler, Müslüman olanların sonuncusu oldunuz, bari dinden çıkanların ilki olmayın! Vallahi ben iyi biliyorum ki bu din, güneşle ayın doğuşu ve batışı devam ettikçe dipdiri ayakta kalacaktır. Şu kendinizden olan kişi, sakın sizi aldatmasın! Ey insanlar! Ben Kureyşlilerin mal bakımından en zenginiyim. Siz emirinizi dinleyiniz! Ona zekâtlarınızı ödeyiniz!

23-08-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 2

“Allah Rasulü`ndan umre yapmak için izin istedim. İzin verdi ve “Bizi de duada unutma, sevgili kardeşim!” buyurdu. Peygamber`in bu sözüne karşılık bana dünyayı verseler, o kadar sevinmezdim.” Ashab-ı Kiram, duru bir şekilde iman etmenin, imanını güzelleştirip onunla dünyaya bakmanın, Allah ve Rasulüne teslimiyetin en güzel örneklerini sundular sonraki nesillere.

23-07-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 1

Bir şey daha söylemelerine fırsat vermeden Said b. Zeyd`in üzerine yürüdü ve onu dövmeye başladı. Kendisine güç yetiremeyen Said`i aralıksız olarak döverken, Said`in eşi Fatıma, kocasını Ömer`in elinden kurtarmak için hamlede bulundu. Ömer, zavallı kadının yüzüne şiddetli bir tokat attı. Fatıma yere düşerken kafasını çarptı ve kısa sürede kanlar içinde kaldı.

23-06-2017 0 Yorum
Devamını oku
Kutlu Hicretin Yol Arkadaşı; Hz. Ebubekir - 5

Bir gün şöyle buyurdu: “Allah bir kulunu dünya ile kendi katı arasında özgür bıraktı. Bu kul, Allah katında olanı tercih etti.” Kimse bundan kastedileni anlamadı; ama Hz. Ebubekir ağlamaya başladı. Sadece o kastedilen kulun Allah Rasulü olduğunu ve Aziz Peygamberin vefatının yaklaştığını anlamıştı.

23-05-2017 0 Yorum
Devamını oku