• İnzar Dergisi - Ocak 2018
  • İnzar Dergisi - Aralık 2017
  • İnzar Dergisi - Kasım 2017
  • İnzar Dergisi - Ekim 2017
  • İnzar Dergisi - Eylül 2017
  • İnzar Dergisi - Ağustos 2017
  • İnzar Dergisi - Temmuz 2017
  • İnzar Dergisi - Haziran 2017
  • İnzar Dergisi - Mayıs 2017
  • İnzar Dergisi - Nisan 2017

Mehmet Sait Çimen

Zinnureyn Hz. Osman Radıyallahu Anh -3

Vefatına kadar Rasulullah aleyhissalatu vesselamdan ayrılmadı Hz. Osman. Veda Haccı`nda da Efendimiz ile beraberdi. Hz. Osman, Rasulullah`ın vefatından sonra başa geçen Hz. Ebubekir döneminde, halifeye ve Müslümanlara elinden gelen yardımları esirgemedi. Halifenin istişare ettiği ve görüşlerine değer verdiği kişilerden biriydi Hz. Osman. Bir ara Medine`de kıtlık yaşanmaya başlandı.

24-01-2018 0 Yorum
Devamını oku
Zinnureyn Hz. Osman Radıyallahu Anh - 2

“Rasulullah Kâbe`yi tavaf etmedikçe, ben tavaf etmem!” Bu cevaba öfkelenen müşrikler, Mekke`deki görevi bittiği için Rasulullah`a gitmeyi düşünen Hz. Osman`ı bir süre alıkoydular. Bu arada Hudeybiye`de bir bekleyiş vardı. Ashab, Rasulullah`a ‘Hz. Osman`a imrendiklerini, çünkü Kâbe`yi rahatça tavaf edebildiğini` söylediklerinde Hz. Osman`ın naif yüreğini bilen Efendimiz aleyhissalatu vesselam...

19-12-2017 0 Yorum
Devamını oku
Zinnureyn Hz. Osman Radıyallahu Anh

Hz. Osman, hicret için hareket etmeden önce Resulullah aleyhissalatu vesselama şöyle dedi: "Ey Allah`ın Rasulü! Bir defa hicret ettik. Bu, Necaşi`ye ikinci hicretimiz oluyor. Ancak siz bizimle değilsiniz". Efendimiz şöyle buyurdu: "Siz Allah`a ve bana hicret edenlersiniz. Bu iki hicretin tamamı sizindir." Bunun üzerine Hz. Osman "Bu bize yeter ya Resulullah" dedi.

24-11-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh (5)

Hz. Ömer, her işinde Rasulullah`ı örnek alır ve örnek gösterirdi. İslam toplumunda refahın arttığı ve bunun emarelerinin göründüğü bir ortamda minbere çıktı ve şöyle dedi...

27-10-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 4

“Ey insanlar! Sahip olduğunuz sırları ıslah ediniz ki dışınız da ıslah olsun! Ahiretiniz için çalışınız ki, dünya işinizi halledesiniz! Biliniz ki, Adem`den bu yana hiçbir insan yoktur ki babası ölmüş olmasın! Kim cennet yoluna girmek isterse cemaatleşsin, cemaatten ayrılmasın! Çünkü şeytan, yalnız olanın arkadaşıdır. Hiç biriniz size yabancı olan –namahrem- bir kadınla yalnız kalmasın Çünkü şeytan onların üçüncüsü olur. Kim Allah yolunda güzel ameller yapılınca sevinir ve Allah`ın istemediği hareketler yapılınca da üzülürse, işte mü`min olan, odur.”

23-09-2017 0 Yorum
Devamını oku