• İnzar Dergisi - Kasım 2017
  • İnzar Dergisi - Ekim 2017
  • İnzar Dergisi - Eylül 2017
  • İnzar Dergisi - Ağustos 2017
  • İnzar Dergisi - Temmuz 2017
  • İnzar Dergisi - Haziran 2017
  • İnzar Dergisi - Mayıs 2017
  • İnzar Dergisi - Nisan 2017
  • İnzar Dergisi - Mart 2017
  • İnzar Dergisi - Şubat 2017

Mehmet Sait Çimen

Zinnureyn Hz. Osman Radıyallahu Anh

Hz. Osman, hicret için hareket etmeden önce Resulullah aleyhissalatu vesselama şöyle dedi: "Ey Allah`ın Rasulü! Bir defa hicret ettik. Bu, Necaşi`ye ikinci hicretimiz oluyor. Ancak siz bizimle değilsiniz". Efendimiz şöyle buyurdu: "Siz Allah`a ve bana hicret edenlersiniz. Bu iki hicretin tamamı sizindir." Bunun üzerine Hz. Osman "Bu bize yeter ya Resulullah" dedi.

24-11-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh (5)

Hz. Ömer, her işinde Rasulullah`ı örnek alır ve örnek gösterirdi. İslam toplumunda refahın arttığı ve bunun emarelerinin göründüğü bir ortamda minbere çıktı ve şöyle dedi...

27-10-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 4

“Ey insanlar! Sahip olduğunuz sırları ıslah ediniz ki dışınız da ıslah olsun! Ahiretiniz için çalışınız ki, dünya işinizi halledesiniz! Biliniz ki, Adem`den bu yana hiçbir insan yoktur ki babası ölmüş olmasın! Kim cennet yoluna girmek isterse cemaatleşsin, cemaatten ayrılmasın! Çünkü şeytan, yalnız olanın arkadaşıdır. Hiç biriniz size yabancı olan –namahrem- bir kadınla yalnız kalmasın Çünkü şeytan onların üçüncüsü olur. Kim Allah yolunda güzel ameller yapılınca sevinir ve Allah`ın istemediği hareketler yapılınca da üzülürse, işte mü`min olan, odur.”

23-09-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 3

“Muhammed kimin ilâhı ise, bilsin ki O vefat etmiştir. Allah ise, Hayy`dir ve hiç ölmez! Ey Kureyş cemaati! Sizler, Müslüman olanların sonuncusu oldunuz, bari dinden çıkanların ilki olmayın! Vallahi ben iyi biliyorum ki bu din, güneşle ayın doğuşu ve batışı devam ettikçe dipdiri ayakta kalacaktır. Şu kendinizden olan kişi, sakın sizi aldatmasın! Ey insanlar! Ben Kureyşlilerin mal bakımından en zenginiyim. Siz emirinizi dinleyiniz! Ona zekâtlarınızı ödeyiniz!

23-08-2017 0 Yorum
Devamını oku
Öldürmeye Giderken Dirilen Adam Hz. Ömer Radıyallahu Anh - 2

“Allah Rasulü`ndan umre yapmak için izin istedim. İzin verdi ve “Bizi de duada unutma, sevgili kardeşim!” buyurdu. Peygamber`in bu sözüne karşılık bana dünyayı verseler, o kadar sevinmezdim.” Ashab-ı Kiram, duru bir şekilde iman etmenin, imanını güzelleştirip onunla dünyaya bakmanın, Allah ve Rasulüne teslimiyetin en güzel örneklerini sundular sonraki nesillere.

23-07-2017 0 Yorum
Devamını oku