• İnzar Dergisi - Ocak 2018
  • İnzar Dergisi - Aralık 2017
  • İnzar Dergisi - Kasım 2017
  • İnzar Dergisi - Ekim 2017
  • İnzar Dergisi - Eylül 2017
  • İnzar Dergisi - Ağustos 2017
  • İnzar Dergisi - Temmuz 2017
  • İnzar Dergisi - Haziran 2017
  • İnzar Dergisi - Mayıs 2017
  • İnzar Dergisi - Nisan 2017

Mehmet Göktaş

Veda Hutbesi Ümmete Ve İnsanlığa En Büyük Emanettir

Tarih boyunca insanoğlu ırkı ve kavmi için döktüğü kanı hiçbir zaman dökmemiştir. Yüz yıllar boyu yapılan ırkçılık savaşlarını bir tarafa bırakalım, sadece birinci ve ikinci dünya savaşında ölen insanların sayısı en az elli beş milyondur ve ulus savaşlarıdır, kavim ve ırkların savaşlarıdır. Bugün bu ümmetin başında dolaşan en kötü kara bulut da yine ırkçılık, kavmiyetçilik değil midir? Yine Veda Hutbesinde Allah`ın Rasûlünün üzerinde titrediği en önemli konu kadınlardır. Onları Allah`ın emaneti olarak nitelendiriyor.

10-02-2018 0 Yorum
Devamını oku
“Dört Mevsim Hizmetinizdeyiz”

Öfkemden tepemin tası atıyordu her izlediğimde. Dört mevsim, yani yılın bütün mevsiminde, yılın bütün aylarında ve günlerinde bu beyefendilerin klimalarını, yazın soğutucularını, kışın ısıtıcılarını, bahar ve güzün de serinleticilerini kullanacaktınız, öyle istiyordu bu beyefendiler. İnsanı mahkum ediyordu, mevsim ne olursa olsun bu ürünlerden birini kullanmak zorundaydınız. Yani biz dört mevsim bu adamlara çalışacaktık.

13-12-2017 0 Yorum
Devamını oku
Müslümanca Var Olabilmenin Yolları

Allah Teâla adına O`nun arzusu istikametinde yeryüzüne ve olaylara müdahale etmekle görevli olan Müslüman, küfrü ve batılı mahkum etmek, tahkir etmek durumundadır. Allah Teâla`nın hor ve hakir kıldığını aynı şekilde hor ve hakir kılmakla yükümlüdür. O`nun düşmanlarını layık olduğu yerlere indirmekle yükümlüdür.

19-11-2017 0 Yorum
Devamını oku
İmanın İmtihanı Vekâleten Verilemez!

Netice olarak, ayetlerin inmesiyle imtihan içinde imtihana çekilen münafıkların murdarlıkları üzerine murdarlık çöküyor. Tabidir ki inmekte olan saf belirleyici bu ayetler müminlerin de gönüllerindeki dertlere merhem olarak, şifa olarak inmekte, imanlarını da artırdıkça artırmakta.

13-10-2017 0 Yorum
Devamını oku
Her çocuk kabiliyetlidir, bize düşen...

İnsanımızın en çok yanıldığı konulardan birisi de çocukların bir kısmının kabiliyetli olduğu, önemli bir kısmının ise kabiliyetsiz veya düşük kabiliyette olduğunu zannetmesidir. Onları böyle bir inanca götüren etkenlerin başında eğitim sistemleri, okullara giriş puanlamaları ve daha sonra da derslerdeki başarı durumları gösterilmektedir.

09-09-2017 0 Yorum
Devamını oku