• İnzar Dergisi - Ocak 2018
  • İnzar Dergisi - Aralık 2017
  • İnzar Dergisi - Kasım 2017
  • İnzar Dergisi - Ekim 2017
  • İnzar Dergisi - Eylül 2017
  • İnzar Dergisi - Ağustos 2017
  • İnzar Dergisi - Temmuz 2017
  • İnzar Dergisi - Haziran 2017
  • İnzar Dergisi - Mayıs 2017
  • İnzar Dergisi - Nisan 2017

İnzar / Çeviri Makaleler

Suud-İsrail Normalleşmesi İran`a Armağandır

Yönetici klik içinde hâkim olan görüşe göre Filistinlilerin davası artık onlar için kaygı duyulması gereken önemli bir konu değil. Bilakis kafaları çok çeşitli iç meseleleriyle meşgul. Suudiler bu konudaki görüşlerine son şeklini vermeden önce muhtemelen Filistinlilerin kendilerini suçlayacak bir yöntem geliştirecekler. Filistinlilerin kendilerinin davalarını sattıklarını ve kendi kaderlerine kendilerinin boyun eğdiğini ileri sürecekler. Ulusal projeyi `çözüm` olarak gerçekleştirmeye çalışan yetkilileri işaret edeceklerdir.

22-12-2017 0 Yorum
Devamını oku
Fransa`nın Ortadoğu`daki İstikrarsızlaştırma Rolü

Macron`un Suudi Arabistan ziyareti yalnızca Lübnan ve Yemen ile ilgili bölgesel gerginlikleri arttırmadı aynı zamanda Kraliyet içinde de önemli siyasi çalkantılara neden oldu ve kaçınılmaz biçimde Fransa`nın Suudi`nin güçlü adamı Prens Muhammed bin Salman`ın tarafını tutmasıyla sonuçlandı. Dışarıdan müdahale bir asırdan fazladır Ortadoğu`nun istikrarı için en büyük kötülük oldu. Macron`un müdahalesi görünürde Amerikan liderliğinin eksikliğinden kaynaklanan boşluğu doldurmak gibi...

21-12-2017 0 Yorum
Devamını oku
Sessizlerin Sesi Olmak: İslamofobinin ‘Görünmez` Kurbanları

Araştırma verileri Müslümanlara yönelik nefret suçunu deneyimlediklerinde İslamofobinin doğasının duygusal, psikolojik, davranışsal, fiziksel ve finansal sonuçları olabileceğini gösteriyor. Örneğin görüştüğümüz birçok kimse huzursuzluk, depresyon, fiziksel hastalık, gelir kaybı ve işsizlik gibi hususlardan dolayı mağdur olduklarını belirtiyorlar. Özellikle Müslüman karşıtı nefret suçuna maruz kalan bireylerde güvensizlik, savunmasızlık ve huzursuzluk gibi duygular kışkırtılmaktadır.

26-11-2017 0 Yorum
Devamını oku
HAMAS Kahire`de hangi hatayı yaptı?

Bu durum Filistinli gruplar arasında memnuniyetle karşılandı ama daha önce yapılan ve yenilik içeren bir sonuç vermeyen acı ve tekrar eden tecrübeler belirsizlik ve şüphenin hala baskın kalmasına neden oluyor. Daha önceki anlaşmaların tamamı başarısızlıkla sonuçlandı, ayrıntılar, şartlar ve karşıt şartlar arasında kaybolup gitti.

31-10-2017 0 Yorum
Devamını oku
İsrail Pandorasının Kutusu

1950 yılında çoğu Yemen kökenli yaklaşık 5.000 bebek İsrail’de kayboldu. Anne ve babaların çoğu çocuklarının kaçırılarak birilerine evlatlık olarak satıldığına inanıyor.

25-02-2017 0 Yorum
Devamını oku